مــــــــــــــــــــبارزی در باد

کیوکوشین کاراته :: 極真会館

کلیپ زیبا و دیدنی این است مبارزات کیوکوشین

کلیپ زیبا و دیدنی "این است مبارزات کیوکوشین"

حجم: 2مگابایت / فرمت : 3gp / همراه با لینک مستقیم

یه کلیپ دیدنی از بهترین و خشن ترین قسمت های مبارزات کیوکوشین با نام "این است مبارزات کیوکوشین " می توانید در زیر ببینید اگه خوشتون اومد دانلود کنید....

 

اگه از این فیلم خوشت اومد برای دانلودش به ادامه ی مطلب سر بزن!!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 19 اردیبهشت1390ساعت 22:0  توسط مصطفی قره محمدی  | 

اهمیت کیای کشیدن و کاربرد آن در ورزشهای رزمی

حتما موقع ضربه زدن یا ضربه خوردن اساتید در باشگاه صدای فریاد آنها را شنیدید ؟  به این فریاد که به هنگام تخلیه نفس انجام میگیرد کیای (KIAI) گفته میشود به طور خلاصه باید گفت که کیای فریادی است که از ناحیه ی داخلی شکم و نزدیک به ناف نشأت می گیرد و همراه با تخلیه ی نفس است (مانند حالتی که یک اتومبیل را هل می دهیم ) کیای معمولا با این صدا ها شنیده میشود : Hi-yah , Aiyah , Eeee-yah , Hyah یک کیای درست دارای خصوصیات زیر است :

۱ - ریه و شکم به طور کامل از هوا تخلیه می شود.

۲ - ماهیچه های شکم منقبض شده و در مقابل ضربه دارای آمادگی و مقاومت می شوند

۳ - فریادی که همراه تخلیه ی هوا ست هیچگونه تأثیر منفی و خراشی به حنجره و گلو وارد نمی کند.

۴ - هیچ کلمه ی خاصی تلفظ نمی شود.

در خصوص مورد اخیر یعنی شماره ی ۴ ، شنیده می شود که بعضی از کاراته کاهای تازه کار ، خود کلمه ی کیای را با فریاد و صدای بلند اظهار می کنند که کاملا اشتباه است. در موارد دیگری دیده شده که برخی کاراته کاها از الفاظ خاصی استفاده می کنند که علاوه بر اینکه هدف اصلی کیای را ایفاد نمی کند ، بعضا مضحک نیز می باشد. صداهائی شبیه تیک تیت سیش و نظایر آن. باید به خاطر داشت که به طور کلی اهدافی که از کیای مد نظر است به شرح ذیل می باشد:

الف - ایجاد ترس و دلهره در حریف

ب - ایجاد روحیه و اعتماد به نفس در خود

ج - آمادگی بدن برای دریافت ضربات احتمالی با آسیب و درد کمتر

د - تقویت تکنیک اجرا شده

در پایان توجه به این تذکر لازم است که کیای به عنوان یک تکنیک محسوب نمی شود بلکه فریادی است که دقیقا همزمان با اجرای تکنیک و با خصوصیاتی که ذکر شد اجرا می گردد. و کیای کشیدن زودتر و دیرتر، یعنی قبل و بعد از تکنیک صحیح نیست و خاصیتی ندارد.
+ نوشته شده در  شنبه 17 اردیبهشت1390ساعت 11:57  توسط مصطفی قره محمدی  | 

گزيده­اي از فرمايشات مرحوم سوساي اوياما

گزيده­اي از فرمايشات مرحوم سوساي اوياما

احترام به والدين

برای اين که حس احترام به قوانين و سنن در کودک بوجود آيد و او بتواند با موفقيت وآرامش در کنار همنوعان خود در جامعه زندگی کند ، بايد ازهمان کودکی به او آموخت که به والدین خويش احترام بگذارد و او را از ميزان و چگونگی عشق وعلاقه والدينش نسبت به خود آگاه ساخت . جوانانی که امروزه اين طرز فکر و نظريه را منسوخ می دانند و عشق ، احترام و قدر دانی از پدر و مادر را تاييد نمی کنند معمولا در اجتماع به مقام های مهمی نمی رسند . با توجه به اين که محبت فرزندی از اصول اخلاقی انسانی به شمار می رود ، لذا کيوکوشين کای كان از پذيرفتن هنر جويانی که اين اصل را رعايت نکنند معذور است . به اين ترتيب به آنها می آموزيم که هرگز نبايد کاری انجام دهند که مورد تاييد والدينشان نباشد . افرادی که بخواهند در کاراته پیشرفت کنند بايد از تاييد و حمايت والدين خود برخوردار باشند.

رعايت اصول اخلاقی

بعضی از شاگردان ارتباط بين کاراته و محبت فرزندی را از من جويا می شوند واز من می خواهند که تنها به آنها فنون کاراته را بياموزم ويادگيری اصول اخلاقی و فلسفه های زندگی را به خودشان بسپارم . اما پاسخ من به اين شاگردان هميشه اين است که راه کاراته راه محبت فرزندی ، ادب ونزاکت در رفتار و نظم اجتماعی است . بدون يادگيری اين اصول هر کوششی در جهت تقويت فنون جسمی کاراته بی نتيجه خواهد بود .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1 اردیبهشت1390ساعت 19:59  توسط مصطفی قره محمدی  |