مــــــــــــــــــــبارزی در باد

کیوکوشین کاراته :: 極真会館

سوسای اویاما و مبارزه آزاد

سوسای اویاما OYAMA

سوسای ایاما مرد پر آوازه کاراته جهان،پس ازچندین سال تمرین ،ریاضت درکوهستان وپشتکاردرفراگیری هنرهای رزمی وکسب تجربیات فراوان، توانست کاراته ای را ابداع نمایدکه مهورآن برمبارزه آزاد،ذن(تمرکز) تمشی واری(شکستن اجسام سخت)و بدن سازی تکیه داشت. او معتقدبود،مبارزه آزاد اوج کاراته می باشد.تازمانی که کاراته کا نتواند مهارتهای لازم رادر مبارزه آزادکسب نماید، نمیتواند مطمئن باشد که کاراته واقعی را یاد گرفته است.اگرکاراته کا به چند تکنیک کلاسیک،نمایشی واجرای حرکات با پا و حرکات توبی(پرشی)اکتفا کند وتصورش این باشد که کاراته واقعی را یاد گرفته.بی شک در اشتباه می باشد،چرا که دراین صورت می توان گفت،اوشکل سادهای از ژیمناستیک رایاد گرفته نه کاراته را.

اگر چه ژیمناستیک کار بهتراز یک کاراته کا یا رزمی کار میتواند یک حرکات نمایشی همراه با تعادل رابه خوبی انجام دهد در حالی که به اونمی توان گفت یک رزمی کار. او همچنین معتقد بود ممکن است هر یک از ما در قبال مسائلی ترسوباشیم،همه ما از باخت ویا از مرگ مترسیم،اما عدم مقابله با مشکلات تنها باعث میشود که ما تا آخرعمر ترسو باقی بمانیم. شهامت تنها در عرصه مبارزه حاصل می شود و راه مطمئن برای پیروزی در مبارزه ،آمدگی واشتیاق برای به خطر انداختن جان است و واقعیت امر این است که من معتقدم تمامی اقشار مردم باید مرتب با انواع مسائل و مشکلات خطرات روبرو شوند تا یاد بگیرند در هنگام بحرانهای شدید با آنها بجنگند واز آنها فرار نکنند.مردمی که روش های مقابله با این خطرات را یاد نگیرند حتی از یک زن معمولی هم ترسوترهستند.چرا که زن در هنگام به دنیا آوردن فرزند شهامت روبرو شدن با خطر بزرگی را از از خود نشان میدهد.پس انجام مبارزه(فول) و به طریقیه ی فنی و صحیح که هم مستلزم کار زیاد کسب مهارت در اجرای تکنیک ها می باشد، ما را به این مسیر سوق خواهد داد.

بنابر این زمانی که در هنرهای رزمی اثری از رقابت های سنگین وجود نداشته باشد به چیزی شبیه رقص تبدیل خواهد شد و و با این گفته که ما هر وقت اراده کنیم،می توانیم همان ضربات و تکنیکهایی را که آموزش داده ایم با تمام قدرت به حریف وارد نمائیم،در حقیقت با این توجیح ها،صرفا" قصد امیدوار کردن هنر جویان را دارند. زمانی این مهم تحقق می یابد،که هنر جو و استاد در مبارزه ی آزاد روی حرکات و ضربات واقعی تمرین نمایند،لذا در تمرینات کلاسیک این مهم تحقق نخواهد شد. به نظر من(اویاما)اگر قدرت به منظور زنده ماندن از دست برود،این شکست است و شکست یعنی نابودی،پیدایش هنرهای رزمی برای دستیابی به پیروزی است و به همین دلیل هم در هنرهای رزمی نیاز به رقابت احساس می شود.


برچسب‌ها: سوسای اویاما, کیوکوشین, زندگینامه و بیوگرافی بزرگان کاراته, مبارزات کیوکوشین, تاریخچه کیوکوشین و کاراته, مبارزه آزاد
+ نوشته شده در  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ساعت 11:42  توسط مصطفی قره محمدی  |